X. VRBENSKÝ VRCH

Po úspěšném domácím podniku ECCE Homo se naši vrchaři sjeli v nedalekém Vrbně pod Pradědem, kde se konal jubilejní desátý ročník místního Vrbenského vrchu. 

Na oblíbeném podniku Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu v Jeseníkách reprezentovali tým ORLEN Janík Motorsport Václav Janík, Jaromír Malý a David Dědek.

S tratí, vinoucí se mezi Vrbnem pod Pradědem a Pustou Rudnou, si nejlépe poradil Václav Janík. Přemožitele ve své skupině E2-SC-3000 nenalezl a jasně po celý závodní víkend dominoval své skupině a své skvělé výsledky povýšil dvěma stříbrnými poháry v absolutním hodnocení závodu.

Jako ne zcela podle plánů vydařený závodní víkend hodnotí své působení David Dědek. Sobotní technická závada na vozidle zapříčinila, že první tréninkovou jízdu nedokončil. V dalších jízdách již limity své i vozu našel a při své maximální snaze zajel na 2. místě ve skupině a na 9. příčce absolutně. Nedělní plánované proměnlivé počasí se potvrdilo a závodní jízdy se jely na místy mokré trati. I přes náročné podmínky se Davidovi podařilo umístit celkově na vynikajícím 2. místě ve své kategorii.

Své konstantní výsledky předvedl také Jaromír Malý, kdy se svým vozem Hyundai Elantra N TCR dojel po oba dny na čtvrtém místě ve skupině 3. Vzestupným tempem se však posouval v absolutním hodnocení vždy o několik stupínků výše. V sobotu 35. pozice, v neděli zakončil na 30. příčce mezi více než stovkou závodníků.

Dalším podnikem, kde budou fanoušci moci fandit našim jezdcům, bude závodní víkend TCR Eastern Europe, který se tentokrát přesouvá o prvním srpnovém víkendu na „domácí“ půdu, a to na Autodrom v Mostě.