E-sport

E-sport

Tým Janík Motorsport vstupuje do světa virtuálních závodů!

Se svým týmem Janík Motorsport v letošním roce 2023 poprvé vstupuje do virtuálních závodů, a to ve spolupráci s e-sport týmem JJ Racing Team, který ve světě simracingu působí již 3 závodní sezóny. Tým v letošní sezóně vstoupí do nejprestižnějšího simracingového závodu v České republice s názvem „Mercedes-Benz Virtual GP 2023“, pořádaný organizací Virtual GP na platformě iRacing za podpory velkých hráčů na trhu.

Závod šampionátu odstartuje 14.3.2023 na okruhu Mount Panorama v australském Bathurstu a za volant závodního vozu Mercedes-AMG GT3 Evo v barvách týmu usednou Petr Nezhyba a Michal Dráber.

Petr Nezhyba je 36letý jezdec z Plzně (rodák z Olomouce), který se aktivně simracingu věnuje od roku 2019-2020. Začínal na simcade Gran Turismo Sport, kde absolvoval první české a mezinárodní klubové šampionáty. Potom přešel na PC simulátory Assetto Corsa Compatizione a iRacing. V ACC působil v šampionátech pod záštitou českého simracing klubu eRacing a zahraničního klubu RRLeague. V iRacing Petr převážně jezdí endurance série, které jsou jeho srdcovou záležitostí. Poslední největší úspěch byl v iRacingu na 24H Daytona - 2. místo ve skupině, ve voze Porsche 911 GT3R s kolegy z týmu Retro Racing Team.

Michal Dráber pochází z Ostravy, je mu 29 let a simracingu se věnuji od poloviny lockdownu při covidu, kdy si pořídil volant. Před tím jezdil na gamepadu. Úspěchy v simracingu jsou: 2 ročníky po sobě finále MČR, turnaje na Playzone a Grunex, jednou 3. místo na turnaji, které pořádalo CZC. V reálném světě Michal jezdil Rental Karting a vytrvalostní závody s vozem VW Golf šampionát MakPak Endurance.

Tým Janík Motorsport pod vedením Václava Janíka pro letošní závodní sezónu vstupuje také do virtuálního světa závodění, a to prioritně na simulátorech iRacing a Assetto Corsa Competizione. Pro nadcházející závodní sezónu se náš tým rozhodl spolupracovat s talentovaným jezdcem ze světa simracingu a to s Timothym Palou, který pojede v barvách týmu především Endurance závody s vozem Honda NSX GT3 EVO.

Timothy Pala je 27letý jezdec z Jablonce nad Nisou (v současné době žijící v Holandsku). Na simulátorech začal jezdit v roce 2019. Mezi jeho úspěchy se řadí 3. místo na MČR Gran Turismo Sport a pak mnoho 2. míst a výher v menších šampionátech.