Skvělé druhé místo náhradníka Adama Pila ve Watkins Glen!

Tým Janík Motorsport slaví díky Adamu Pilo skvělé druhé místo ve třetím podniku Mercedes-Benz VirtualGP. Tomáš Hora dokončil závod po jezdecké chybě na místě dvanáctém.

Ze zdravotních důvodů se nemohl třetího podniku Mercedes-Benz Virtual GP zúčastnit Petr Hermoch, kterého tak nahradil v týmu Janík Motorsport Adam Pilo. Ten se uvedl hned skvělou kvalifikací, když si vyjel pole position. Druhý jezdec týmu Tomáš Hora skončil šestý a nebýt pomalejšího vozu v rychlém kole, mohlo to být ještě lepší.

V samotném závodě skončil Adam Pilo na druhém místě, který se musel vyrovnat s handicapem v podobě nezkušeností řídit Mercedes-Benz AMG GT3 na mokré trati. Tomáš Hora se dokázal dostat až na místo čtvrté, ale jezdecké zaváhání jej připravilo o lepší bodový zisk.

Adam Pilo: „V první řadě bych chtěl týmu Janík Motorsport poděkovat za tuto příležitost. Ve voze jsem neměl mnoho odjeto ani natrénováno, ale jedná se o mojí oblíbenou trať a kvalifikace se při premiéře ve Virtual GP povedla. Ale závod to bylo něco jiného. Poprvé jsem jel s Mercedesem GT3 na vodě. I když jsem si držel bezpečný náskok, tak se chyba vloudila. Naštěstí ne moc veliká, a nakonec z toho bylo druhé místo v cíli. Určitě jsem spokojený a děkuji klukům Petrovi a Tomášovi za tipy, jak krotit GT3 na vodě.“

Tomáš Hora: „Díky tomu, že Adam startoval z pole position, tak jsme si mohli načasovat start. Poskočil jsem po staru hned o místo dopředu, ale následoval Safety car a restart proběhl úplně stejně. Skok o jedno místo a cílem bylo udržet čtvrté místo. To se bohužel nepovedlo. Auto mi ujelo na brzdách, a to i při velmi opatrné jízdě.  Závod jsem dokončil s nechutí, ale díky chybám ostatních jezdců nakonec jako dvanáctý.“

Dalším závodem bude čtvrtý podnik na okruhu v Long Beach, a to 30. dubna.