Premiérová účast týmu Janík Motorsport ve FIA ecoRally Cupu

Tým Janík Motorsport měl možnost zúčastnit se netradičního závodu ecoRally v Českém Krumlově. Generální partner Hyundai našemu týmu zapůjčil zbrusu nový supersportovní vůz Hyundai IONIQ 5 N, se kterým startovala dvojice Václav Janík a Milan Bydžovský.

V pátek 15. března a v sobotu 16. března se v Českém Krumlově již po dvanácté pořádala inovativní soutěž v rally pravidelnosti s elektrickými vozy. Jízda v tomto závodu spočívala v přesném udržování předepsané průměrné rychlosti udané pořadatelem sledované GPS zařízením. Závod byl jako jediný z českých podniků zařazen do světového poháru Bridgestone FIA ecoRally Cupu a zahájil nový ročník ČEZ Mistrovství ČR v ecoRally.

První etapa závodu byla slavnostně odstartována ve 14 hodin v areálu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a končila večer v Českém Krumlově. Sobotní ráno patřilo startu druhé etapy, která posádky zavedla na tratě soutěže mistrovství světa Central European Rally. Celkem absolvovaly posádky přes 550 kilometrů. Naše týmová dvojice ve složení Václav Janík a Milan Bydžovský vybojovala ve světovém poháru patnácté místo, což při premiéře nebyl vůbec špatný výsledek.

Václav Janík, jezdec: „V podstatě jsme nevěděli do čeho jdeme, vše pro nás bylo nové. Když se ale člověk zorientuje, tak jej to chytne a snažili jsme se, jak nejlépe jsme dovedli. Drobná zaváhání k tomu patří, ale i tak jsme spokojeni. Velký obdiv mají posádky vpředu, které jedou opravdu hodně přesně. Určitě děkuji Hyundai za tuto příležitost a uvidíme, co bude dál.“

Milan Bydžovský, navigátor: „Kdo si nevyzkouší jízdu pravidelnosti na vlastní kůži, tak neví, o čem to celé je. Jsem rád za příležitost, kterou jsem od Vaška dostal. Celá soutěž byla krásná a perfektně zorganizovaná, za což patří velké poděkování pořadatelům. Okolo těchto závodů je skvělá parta i mezi soutěžícími a v neposlední řadě děkujeme Michalu Žďárskému a Jakubu Nábělkovi, kteří nás vše naučili.“

Rádi bychom poděkovali partnerovi Hyundai za příležitost reprezentovat značku v tak zajímavém a prestižním závodě.

Dalším podnikem MČR v ecoRally je soutěž v okolí Jeseníků s centrem v Olomouci. Účast na domácích tratích týmu Janík Motorsport se přímo vybízí. Uvidíme naši posádku na tratích?