„VI. GMS HILL CLIMB RACE CARS SHOW“ – závěrečný podnik sezony

Podzimní čtvrtek, dne 12.10.2023 započalo čtyřdenní působení týmu Janík Motorsport na brněnském Masarykově okruhu.

Před sobotním vrchařským dvojzávodem otestovali piloti část týmové flotily, kdy na pořadu dne byla dvoulitrová placka Norma M20FC, ve které si motorističtí nadšenci, pod taktovkou Davida Dědka, užili nespočet svezení. Pozadu nezůstalo ani týmové KTM X-BOW GTX, do jehož sedačky vedle Václava Janíka usedli další zájemci o pořádný adrenalinový zážitek.

Na tuto smršť čtvrtečních a pátečních taxi jízd navázala účast týmu na závěrečném kopcovém podniku této sezony, a to „VI. GMS HILL CLIMB RACE CARS SHOW“, kde na startovní listině nesměla chybět jména jako Václav Janík, David Dědek či Jiří Svoboda. Dvojzávod na sklonku sezony si jeli jezdci především užít, bez větších ambicí na výhru, a také proto se rozhodli k ne zcela očekávanému kroku – záměně svých závodních monopostů. David Dědek přenechal Jiřímu Svobodovi pro sebe již typickou placku Norma M20FC a rozhodl se dublovat s Václavem Janíkem v o poznání silnějším voze Norma M20FC Mugen. Nadšení z příjemné záměny stroje záhy vystřídalo zklamání v podobě technické závady, která přinutila Václava Janíka k rozhodnutí ze závodu odstoupit a navrátit Davida Dědka zpět do kokpitu „své“ Normy M20FC. Oba dva týmoví piloti postupně po celý den pracovali na vylepšení svých jezdeckých výkonů, kdy je nezaskočila ani ranní nepřízeň počasí. Své úspěšné počínání pak zpečetili skvělými výkony – David Dědek 2x bronzový pohár v absolutním hodnocení, přičemž byl nejrychlejším českým jezdcem v tomto dvojzávodu a Jiří Svoboda 2x čtvrté místo absolutně.

V neděli již týmový program pokračoval, díky rozdělení týmu, dvěma okruhovými poloprofesionálními sériemi „Le Série“ v Brně a „Carbonia Cup“ na Autodromu Most.