Zakončení vrchařské sezóny v Lanškrouně

O uplynulém víkendu napsalo Mistrovství ČR v závodech do vrchu svou poslední letošní kapitolu. A s ním i ORLEN | Janík Motorsport. Stalo se tak v Lanškrouně na čtvrtém ročníku akce GMS Albrechtický kopec - Memoriál Jiřího Lose.

Do závodního víkendu nastoupili Václav Janík, David Dědek (oba Norma M 20 FC) a Jiří Svoboda (Lola B 02/50).  Celý víkend panovalo na pomezí Čech a Moravy úmorné vedro, které činilo jakýkoliv pobyt v autě v závodním overalu a helmě velmi obtížným.

Sobotní program byl navíc poznamenán několika haváriemi a s nimi spojenými problémy na trati, které zapříčinily velké zpoždění. Závodní jízdy skončily jen těsně před soumrakem. David Dědek si vyjel celkové osmé místo, Jiří Svoboda zajel o pozici lépe a Václav Janík byl v cíli klasifikován jako druhý.

V nedělních třech závodních jízdách udělal největší pokrok Jiří Svoboda, který zapsal celkové páté místo. David Dědek dojel znovu osmý a Václav Janík si pohoršil na třetí příčku. V cíli ale neskrýval nespokojenost. V jedné jízdě, kde měl velmi dobrý mezičas, mu výsledek zkazila závada na autě, které kousek před cílem na chvíli přestalo jet.

Kopcová sezóna je tedy pro tento rok ukončená. Děkujeme všem závodníkům za reprezentaci našeho týmu.