Okruh Spielberg odstartoval druhou polovinu šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2023!

Světová trať Spielberg, známá také pod názvem RedBull Ring, na kterých se prohánějí i formule F1, přivítala závodníky šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2023 po letní přestávce a hned prověřila, jak se který tým popasoval se změnou monopostu, a to na formuli Dallara F3.

Formát závodu se skládal z 15min dlouhého sprintu, který následně určil startovací pořadí do hlavního 35min závodu, kde mohla rozhodnou i taktika a povinné tankování.

Naši závodníci Petr Nezhyba a Martin Dráber ve své premiéře v tomto šampionátu sbírají cenné zkušenosti a také body do celkového hodnocení.

Petr Nezhyba startoval do hlavního šampionátu ze 14. pozice a během závodu se propracoval na pěknou 11. pozici a pomalu se přibližoval k TOP10. Předvedl i několik pěkných předjíždění a soubojů, kde ale poslední z nich byl pro Petra osudový a střetl se se svým soupeřem, což oba dva katapultovalo mimo trať. Celá kolize se stala při nájezdu do depa, kde Petr ještě navíc díky tomuto dostal menší trest za špatný nájezd s poškozenou formulí do boxů. Po výjezdu tak byl Petr zpět na 17. místě. Do konce závodu se mu nakonec podařilo probojovat na pěknou 14. pozici.

Michal Dráber startoval do závodu z poslední pozice. Jeho nástup byl pomalejší, a ještě během závodu se seznamoval s novým vozem. Během závodu se dostal do velmi těžkých situací, kdy musel vyhýbat haváriím svých soupeřů, což mu také na rychlosti nepřidalo. I přesto Michal zabojoval a zlepšil během závodu své umístění o 5 pozic a tento závod dojel na pěkném 13. místě.

Oba dva závodníci přivezli svoji Dallaru F3 do cíle v celku a připsali si tak další body do šampionátu.

Další závod se jede na okruhu Hungaroring v Maďarsku a to 29.8.2023 a opět ho budete moci sledovat živě na Youtube kanále Virtual GP nebo také na O2 TV Sport. 

 

Záznam závodu můžete najít na Youtube kanále organizátor šampionátu Virtual GP: