Úspěch týmových posádek na vytrvalostním klání 6h LeMost

Nabitý kalendář týmu Janík Motorsport pokračoval již ve čtvrtek 8. 6. 2023, kdy se jeho část vydala zabojovat na již tradiční, týmovými jezdci - gentlemany  velmi žádaný podnik  vytrvalostní série “Le“, pořádaný  agenturou ARC Endurance.

Druhé pokračování této oblíbené série startovalo na mosteckém Automotordromu, kde startovní listinu zaplnila téměř třicítka závodních posádek, včetně dvou, patřících právě týmu Janík Motorsport.

Jezdecké duo ve složení - Josef Čikl-Tomáš Ticháček si jedním z týmových vozů KTM X-BOW R přijelo užít vložený 3h závod a i přes minimum doposud odjetých závodních kilometrů si mimo adrenalinového zážitku a nově nabitých zkušeností odvezlo také zlatý pohár v divizi 6.

Druhá posádka složená z týmových matadorů Martina Kalvase a Martina Kalvase mladšího, posílená  o „nováčka“ Jakuba Beinhauera se s vozem KTM X-BOW R postupně prodírala napříč pořadím vpřed.  I přes náhlý přívalový déšť, který bohužel závod předčasně ukončil, skvělý výsledek této posádky ovlivněn nebyl a naši jezdci si na své konto připisují první pozici v rámci divize 6 a stříbrnou příčku v absolutním hodnocení celého závodu.

Zbylá část týmu soustředí své síly na okruhu SlovakiaRing, kde se ve dnech 9.-11.6.2023 koná v pořadí již čtvrtý závodní víkend mezinárodního šampionátu TCR EASTERN EUROPE.