Tým Janík Motorsport na úvodním podniku MČR ZAV v Brně

Minulý víkend odstartovala v Brně na Masarykově okruhu sezona Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu (MČR ZAV). Tým Janík Motorsport zde reprezentoval Jakub Šrámek s vozem KTM X-BOW GTX, který si z prvního závodního víkendu odváží skvělá umístění.

V sobotu Jakub Šrámek absolvoval čisté jízdy a díky stabilním časům obsadil konečné velmi solidní 5. místo v celkové klasifikaci. V rámci hodnocení Kategorie I i ve své Skupině 2 si pak dojel pro pódiové 3. místo. Pro jezdce i tým to byl úspěšný vstup do nového ročníku šampionátu a zisk prvních bodů do tabulek.

V neděli v první závodní jízdě bohužel udělal Jakub jezdeckou chybu, což znamenalo značnou časovou ztrátu. Druhou jízdu už zajel v rychlém tempu, což v konečném součtu obou jízd stačilo na 5. místo ve Skupině 2. V Kategorii I se pak umístil na 15. místě a v celkové klasifikaci na 21. místě.

„Na úvod sezóny se sešla v naší kategorii obrovská konkurence a ukazuje se, že letošní sezóna bude ještě nabitější než ta loňská. Brněnský okruh našemu autu velice sedí, ale bohužel nás tento víkend pořád něco brzdilo. V neděli jsem bohužel navíc v rozhodujícím okamžiku udělal jezdeckou chybu a vypadl tak z boje o nejvyšší příčky. Musíme tedy tento úvod nechat za sebou a bojovat od dalších závodů,“ zhodnotil závod Jakub Šrámek.

Úvodní starty posloužily k prověření techniky v závodním režimu. Tým se nyní soustředí na přípravu a další podnik šampionátu, konaný v Náměšti nad Oslavou, kde bude chtít navázat na dosažené časy a pódia z úvodu sezony.