Z PAUL RICARD DALŠÍ BODY PRO TIMOTHYHO, ESPORT JEZDCE JANÍK MOTORSPORT

Esportový reprezentant týmu Janík Motorsport Timothy Pala závodil v dalším závodě evropského šampionátu European Racing Series v kategorii GT3. Na talentovaného nováčka jak v našem týmu, tak v kolotoči esportových závodů, čekal virtuální výlet do Francie na mezi fanoušky kontroverzní, ale mezi jezdci oblíbený okruh Paul Ricard.

Předposlední kolo šampionátu zavedlo novinku - formát po vzoru F1 s kvalifikačním sprintem na 20 minut. Tento formát našemu jezdci sednul, v sprintu zajel skvělé 4. místo, což bylo asi maximum jeho Hondy NSX EVO GT3 v souboji s modernejšími vozy Ferrari a Porsche. Do hlavního závodu na 60 minut startoval Timothy díky výsledku zmiňovaného sprintu ze 4. místa. Po startu závodu bohužel Timothy obdržel ránu na levé přední kolo, což mělo za následek poškození geometrie vozu. Jeho Honda tak měla problémy s nedotáčivostí a jezdec musel zamířit k mechanikům dřív, než měl v plánu. Po preventivní opravě vozu byl speciál v barvách Janík Motorsport hůře ovladatelný a náš pilot přes veškerou snahu dostal trest průjezd boxy za nedodržování traťových limitů. Přes veškeré problémy dovezl vůz do cíle na 10. místě a před finálovým kláním na okruhu Silverstone je pořád ve své premiérové sezoně v boji o TOP 10 v celkovém pořadí.

Hodnocení Timothyho: “Sprint mi vyšel nadočekávání dobře, chytl jsem super tempo, vyhnul se problémům po startu a dokázal vyjet skvělé čtvrté místo. Start hodinového závodu bohužel nevyšel tak, jak by jsem si představoval. Opět mě trefil jezdec za mnou, když neodhadl brzdný bod do první zatáčky a poškodil mi vůz pro zbytek závodu. Ihned jsem začal ztrácet na vozy přede mnou a postupně se propadal pořadím. V druhé polovině závodu jsem se nevyhnul chybám a několikrát nedodržel v rychlých pasážích limity tratě, za což jsem inkasoval od komisařů průjezd boxy. Snad v posledním závodě budu mít víc štěstí jak dnes”.

Poslední závod celého šampionátu se uskuteční už ve středu 17.5.2023 na okruhu v Silverstone. Timothymu budeme držet palce, aby získal vytouženou pozici v TOP 10 celkového pořadí.