Premiéra týmu ORLEN Janík Motorsport v ESET Cupu 2023

Konec dubna patřil na Hungaroringu vedle TCR Eastern Europe také ESET Cupu, kterého se tým ORLEN Janík Motorsport zúčastnil se zbrusu novým KTM GTX. Auto mechanici vyzvedli dva dny před závodem, takže seznamování proběhlo v podstatě až na trati.

V rámci ESET Cupu se jedou dva sprintové pětadvaceti minutové závody a jeden vytrvalostní hodinový. Do sprintových závodů nastoupil Tomáš Konvička, který se k závodění vrátil po dvouleté pauze. Ikdyž na něm byl hendikep nenakroužených kilometrů znát, vyjel si v kvalifikaci prvního závodu třetí místo ve své třídě. V prvním sprintu se připletl do lehké kolize, která ho stála dvě místa v pořadí a cílem projel jako pátý ve třídě.

Druhou kvalifikaci dokončil Tomáš na čtvrtém místě a jako čtvrtý projel i pod šachovnicovou vlajkou druhého závodu, ve kterém už ale ukázal větší jistotu a rychlost.

Vytrvalostní závody v rámci ESET Cupu jsou doménou Václava Janíka. Ani on neměl s autem před závody natestováno. Přesto dokázal v kvalifikaci na endurance zajet devátý čas celkově a druhý ve třídě D4 GTX. Start závodu poznamenala kolize dvou aut z čela pole, po které vyjel na trať safety car. Po zhruba deseti minutách byl závod restartován a Václav Janík si mohl dojet pro sedmé místo absolutně a vítězství ve třídě.

Dalším zastavením ESET Cupu bude ve druhé polovině května rakouský Red Bull Ring.