Auta jsou na sezónu otestována

V posledních březnových dnech otestovali naši závodníci kompletní vozový park před nadcházející sezónou. Po asfaltu brněnského Masarykova okruhu se během tří dnů vystřídali za volanty téměř všichni jezdci pro rok 2023.

První dva dny byly zejména ve znamení seznamování. Naši noví závodníci pro TCR Eastern Europe Carlo Czepiel a Adam Kout nakroužili své první kilometry za volantem Hyundai Elantra N TCR. Zatímco ve středu si jezdci užili suchou trať, ve čtvrtek se jim dostalo i mokrých podmínek. Ve své Elantře se svezl i Maťo Homola, jehož úkolem ale bylo hlavně zajíždění referenčních kol pro nováčky. Sadačku závodního speciálu okusil také mladý motokárový jezdec Marek Strach. Václav Janík si po dvouleté pauze zavzpomínal na své dřívější roky za volantem Normy M20FC, za jejíž volant se letos vrátí a pojede kompletní seriál Mistrovství České republiky v závodech do vrchu.

Pátek patřil výhradně kopcovým závodníkům a jejich autům. V tréninkových jízdách pokračoval Václav Janík. Stejně tak David Dědek, který ale s Normou startoval v loňském roce a od posledního svezení jej dělila jen zimní pauza. Svou Lolu B02/50 otestoval také Jiří Svoboda. Jaromír Malý usedl premiérově do Hyundai Elantra N TCR.

Po Masarykově okruhu si během tří testovacích dní zakroužili i „nezávodníci“, kteří využili možnosti svezení v dalších týmových speciálech. K dispozici jim bylo KTM X-BOW R a Hyundai i30N.