Drama na Slovakia Ringu aneb Zkrocení zlobivého KTM

Jezdci speciálu KTM X-BOW GTX v barvách týmu ORLEN Janík Motorsport se ve třetím dílu ESET Cupu potýkali nejen se záludnostmi na Slovakia Ringu, ale také s technikou. I tak si ze Slovenska vezou vedle cenných bodů také poháry za pódiová umístění.

V sobotním sprintu byl Petr Koukola v kategorii GTX druhý. V druhé polovině sobotního hodinového vytrvalostního závodu začal posádce Petr Koukola – Václav Janík lehce stávkovat motor, načež z toho bylo čtvrté místo mezi vozy specifikace GTX. Mechanikům ORLEN Janík Motorsport se však podařilo přes noc závadu vyřešit a Petr Koukola si v neděli mohl dojet pro třetí místo.

„Byl to další náročný víkend. Bohužel výsledek v endurance ovlivnila ztráta výkonu motoru poté, co jsem převzal auto od Petra. Do té doby jelo KTM na výbornou. Je to škoda, protože jsme chtěli bojovat o co nejlepší pozici. Veliký dík patří mechanikům, že dokázali rychle najít závadu, vyměnit potřebné díly sání na motoru a tím vrátili jeho výkon. Toho dokázal využít Petr v neděli, když byl absolutně sedmý a již s přehledem porazil i cupová Porsche,“ řekl Václav Janík, pilot a šéf týmu v jedné osobě.

Petr Koukola byl nakonec se slovenským závodním víkendem spokojený. „Po oba dny jsem si krásně zazávodil. V endurance postupně naše KTM začalo ztrácet výkon, což se naplno projevilo při stintu Vaška. Je to škoda. Ale vynahradili jsme si to druhý den, kdy jsem si sprint vážně užil. Ze Slovakia Ringu vezeme další cenné body, to je také důležité,“ prohlásil závodník.

ESET Cup pokračuje 28. a 29. června na německém Lausitzringu.