Úvodní podnik ESET Cupu přinesl jezdcům ORLEN Janík Motorsport s KTM vavříny i předčasný konec závodu

Vítězné věnce i poznání krutosti světa automobilových závodů. První podnik ESET Cupu měl pro jezdce speciálu KTM X-BOW GTX v barvách týmu ORLEN Janík Motorsport hořko-sladkou příchuť. Petr Koukola slavil v obou sprintech vítězství ve třídě, ale spolu s polským pilotem Carolem Czepielem neviděli kvůli havárii cíl Endurance.

Petr Koukola, který má s vozem KTM X-BOW GTX zkušenosti už z poloprofesionálních závodů v ESET Cupu debutoval. Ovšem byla to premiéra v plné parádě. V sobotu i v neděli ve sprintech vyhrál třídu GTX a celkově mu v závodech o délce necelých třicet minut patřila dvakrát sedmá pozice.

„Byl to pěkný začátek sezony a sprinty jsem si moc užil. Těší mě, že jsem mezi soupeři ve vozech GTX nenašel přemožitele. Ale pořád se tu rozkoukávám, přece jen je to pro mě jiný svět,“ řekl Petr Koukola.

Do sobotního vytrvalostního závodu odstartovala s KTM česko-polská dvojice Petr Koukola a Carol Czepiel. Bohužel, jak už to v endurance bývá, největším nebezpečím se ukázalo vzájemné předjíždění.

Carol Czepiel se dostal do kontaktu s jedním z vozů Porsche, které právě v té chvíli předjíždělo jiného pomalejšího soupeře. KTM se roztočilo a pak dostalo od Porsche ještě jednu ránu. Ta byla pro účast v hodinovce fatální.

„Moc mě to mrzí. Loni jsem závodil v TCR a teď jsem přesedl do silnějšího auta. KTM má zadní náhon, silnější motor, prostě se mi moc líbí. Všechno bylo v pohodě, ale hned v prvním závodě přišla nepříjemná zkušenost už krátce po startu,“ řekl smutný Carol Czepiel.

Velké ocenění si po této havárii zaslouží týmoví mechanici. Dokázali přivézt z Česka potřebné náhradní díly a přes noc dali KTM dohromady tak, aby se Petr Koukola mohl v neděli v druhém sprintu vůbec postavit na start.

„Havárie v endurance byla prostě smůla a takové věci k motorsportu patří. Výkon Petra Koukoly mě potěšil. Přece jen přesun z poloprofesionálních podniků není nikdy jednoduchý. Zvlášť v takové konkurenci, kdy se navíc na trati potkávají rychlá auta s těmi pomalejšími,“ zhodnotil závodní víkend šéf týmu Václav Janík.