Zámecký vrch 2022


Ve dnech 7. a 8. května 2022 se na 2030 metru dlouhé závodní trati okolo náměšťského zámku, uskutečnil po dvouleté přestávce jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, 41. ročník Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2022 jehož pořadatelem je ASK Náměšť nad Oslavou.

O závodním víkendu zabojovali také jezdci týmu Janík Motorsport -  Jaromír Malý a Marek Rybníček o body do letošního šampionátu Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu jehož součástí byl i závod mezinárodní série Maverick Hill Climb Czech 2022.

Marek Rybníček, kterého provázela atmosféra domácího prostředí, včetně podpory ze strany fanoušků, vystoupil hned 2x na nejvyšší stupeň a dominoval tak se svým speciálem KTM X-BOW GTX po oba závodní dny kategorii 1.

Nováček v týmu Jaromír Malý, jež si zajel premiérový závod do vrchu za volantem vozu Hyundai i30N TCR, se při sobotním deštivém počasí sžíval s novým vozem, kdy poznával jeho limity a sobotní závod zakončil na páté pozici ve skupině. V neděli pak vylepšil své výsledky a posunul se o příčku výše. Svůj první vrchařský závod sezóny tak zakončil na 4. pozici.

Nyní již probíhají přípravy na druhý závod ze série TCR Europe, který se uskuteční ve dnech 21.-22.5.2022, na francouzském okruhu Circuit Paul Ricard, kde již tradičně zabojují naši mladí jezdci Jáchym Galáš a Maťo Homola.

Naši partneři

Mediální partneři