Vrchař Janík okusil Rally v rámci Kesko Auto Show Slovakiaring


O velké zpestření se tým Nutrend racing postaral na úplný závěr letošní závodní sezony. V termínu 21.-22.10.2019 se vydal na slovenský okruh Slovakiaring, kde se Václav Janík, v rámci akce Kesko Auo Show Slovakiaring 2019, posadil za volant rallyového speciálu Ford Fiesta R5, po boku Richarda Zedníka, ředitele společnosti Nutrend D.S., který plnil důležitou úlohu navigátora.

 Čtvrteční den byl věnován především testování a většinou týmů brán jako možnost poděkovat svým obchodním partnerům, kamarádům či fanouškům v podobě svezení v závodním voze. Stejně tak tomu bylo také u posádky Janík - Zedník, kdy se na sedačce spolujezdce vystřídalo hned několik pozvaných hostů, kteří měli velký adrenalinový zážitek v podobě Taxi jízd na připraveném 2 km rally okruhu.

 Závěr dne pak již naplno patřil posádce k přípravě na následující soutěžní den. Najíždění trati, psaní rozpisu, zkouška intercomu, příprava závodních pásů a sedačky na míru. Nic z toho tým nepodcenil.

 Páteční den čekaly všechny posádky 3 rychlostní zkoušky v areálu okruhu Slovakiaring. Délka RZty 11 km v mnoha posádkách budila respekt. Ford Fiesta R5 se startovním číslem 11 a dvojicí Janík – Zedník vystartovala do své 1.RZ, ve které obsadila 24.místo absolutně. Mezi rallyovými matadory a více jak 60 posádkami skvělý výkon. Druhá i třetí RZ následovala v rychlém sledu, kdy v závěrečné RZ si Václav Janík ve své jízdě našel i prostor pro pobavení diváků, a to i přes drobné technické problémy, které se na voze objevily.   Celodenní výkon posádky byl nakonec oceněn 12.místem v kategorii 2.  

Václav Janík si tak měl možnost vyzkoušet nezvyklou pozici, kdy ve voze nejel sám – jak bývá většinou zvykem: „Rally už jsem toužil vyzkoušet delší dobu. Jsem rád, že se konečně povedlo a hlavně s vozem tovární kategorie R5. Fiestu jsem si užil na maximum a mile mě překvapila. Byla to hlavně show i z tohoto důvodu jsem se snažil jet i atraktivně pro diváky i přes mírné trápení se s vozem. Jsem rád, že se vedle mě posadil můj kamarád Richard Zedník. Svoji roli při své premiéře spolujezdce vzal naprosto zodpovědně a profesionálně. Tento podnik jsem měl především pro radost a jsem za to rád, že jsem si tento sen mohl splnit i díky našemu partnerství se společností Nutrend D.S.“

Naši partneři

Mediální partneři