Slovakiaring - červnové testování


Krátkou pauzu mezi závodními víkendy využil tým Janík Motorsport opět na maximum. Ve dnech 19. a 20.6.2019 zavítal na slovenský okruh Slovakiaring, kde měl po oba dny opravdu nabitý program.

První den na Slovensku byl věnovaný především testování s vozem Norma M30 LMP3, kde se na voze postupně vystřídal Václav Janík a Petr Klipp.  Téměř 200 odjetých kilometrů dokonale prověřilo jak kondici obou závodních jezdců, tak především  techniku vozidla  a tým zahájil přípravy na druhou polovinu okruhové sezóny.

Čtvrteční den byl již ve znamení  vytrvalostních závodů „LeSlovakiaring“. Na třetí startovní pozici se postavil, za náš tým, vůz KTM X-BOW R s posádkou Martin Kalvas – Pavel Malý. Tuto pozici dokázal Martin Kalvas skvěle zužitkovat a po vyrovnané jízdě zajížděl na první tankování z prvního místa absolutně. Za zmínku stojí i nejrychlejší čas 2.27.193 v úvodní části závodu. První trojice vozů sváděla souboj jednak na trati, tak v boxech po celý závod. Během 6 hodinového závodu dokázala rozhodnout každá drobnost a díky správně zvoleným konstantním časům se KTM stále drželo čela závodu.

Žádné velké drama nepřinesla ani druhá polovina a Martin Kalvas tak šachovnicovou vlajku nakonec projel jako 2. absolutního pořadí i divize 6. Což znamená důležitý bodový přínos do hodnocení tohoto vytrvalostního šampionátu.

 Další závod LeSérie se koná na mosteckém Automotodromu, dne  5.9.2019, opět jako 6 hodinovka. Ani zde nebude náš tým chybět na startu.

Naši partneři

Mediální partneři