Petr Lisa v sezóně 2020

Další krátký rozhovor je pro dnešek věnovaný Petru Lisovi, našemu týmovému jezdci, který vstoupil do reálného motorsportu ze světa virtuálního závodění a za velmi krátkou dobou se vypracoval v profesionálního jezdce, který sbírá zkušenosti a cenná umístění v mezinárodních závodech a za volantem našeho vozu LMP3.

Peťo, zeptat se Tě na přípravu na sezónu je velmi těžké. Máme leden a ty máš za sebou již první start a dokonce na prestižní 24H Dubai. Jaký to byl pro tebe závod?

Co se týče přípravy na sezonu 2020, tak nic nepodceňuji. Po tom těžkém období, co jsem měl se snažím postupně fyzicky a mentálně dostat do formy, v jaké jsem byl minulou sezonu. Chodím do posilovny, běhám, jezdím na kole a hlavně se připravuji na našem profesionálním simulátoru. Závod 24H v Dubaji měla být taková příprava a rozježdění se na sezonu 2020. Bohužel ohromné deště zastavily závod po necelých osmi hodinách, což byla velká škoda. Mohu ale za sebe říct, že to pro mě byl ohromný zážitek a další velká zkušenost. Vyzkoušel jsem si klasické auto BMW M4 GT4, které nemá aero a disponuje ABS. To pro mě byla velká neznámá a hlavně od prototypů úplně jiný jízdní styl.

Jaké další cíle jsi si stanovil pro letošní sezónu?

Tak cíle jsou určitě veliké. Všechno se bude odvíjet od financí, které seženu či neseženu. Za mě bych nejraději odjel FIA Central European Zone ve voze LMP3, pak bych rád absoloval závody do vrchu s plackou a samozřejmě se zúčastnil několika vytrvalostních závodů 24H Series European Championship. Co z toho nakonec dopadne se nechám překvapit.

Je v motorsportu ještě něco, co bys rád vyzkoušel?

Chtěl bych vyzkoušet všechno co má volant. Co mě velmi láká je rally, jízda ve voze GT3 a hlavně bych chtěl zkusit závody do vrchu s třílitrovou plackou. Tak třeba jednou……