Pódiové umístění pro Hyundai Janík Motorsport v chorvatském Grobniku


Série TCR Eastern Europe pokračovala ve dnech 22.-24.7.2022 na chorvatském Automotodromu Grobnik, kde startovali i zástupci týmu Hyundai Janík Motorsport ve složení – Václav Janík a Petr Semerád. Oba jezdci startovali s okruhovými speciály Hyundai i30 N TCR.

V páteční kvalifikaci se lépe dařilo juniorskému jezdci Semerádovi, který opět předváděl stabilní výkon, což mu vyneslo skvělou třetí příčku na startovním roštu. Jeho týmový kolega Václav Janík si svým výkonem v kvalifikační části zajistil sedmou pozici ve startovním poli. V Chorvatsku panovaly opravdu náročné závodní podmínky, jak pro jezdce, tak i pro závodní techniku, kdy teploty stoupaly až ke 37°C. V sobotním závodu se podařilo skvěle odstartovat Petrovi Semerádovi, který si svým konzistentním výkonem udržel pozici z kvalifikační části a závod tak dokončil na bronzové pozici. Tento výsledek mu přinesl zisk 15 bodů do jezdecké klasifikace a stále se tak drží v těsném závěsu za vedoucím jezdcem této série Groszkem. Václav Janík si polepšil o jednu pozici a závod dokončil na šestém místě. Toto umístění přineslo zisk 8 bodů. Především díky pódiovému umístění Petra Semeráda si tým připsal další cenné body v rámci klasifikace týmů, ve které si tým upevnil vedoucí pozici.

Nedělní program byl z důvodu tragického úmrtí traťového komisaře zrušen. Jménem týmu Hyundai Janík Motorsport bychom chtěli vyjádřit upřímnou soustrast rodině a blízkým traťového komisaře.

V nabitém závodním programu bude další zastávkou týmu Hyundai Janík Motorsport okruh Slovakia Ring, kde ve dnech 19.-21.8.2022 pokračuje série TCR Eastern Europe svým předposledním podnikem sezóny 2022. Zde budou na startovním roštu již tradičně k vidění Václav Janík spolu s Petrem Semerádem.

Naši partneři

Mediální partneři