Nutrend Racing - TCR Eastern Europe Simracing


Popularita virtuálního závodění v letošní sezoně vyletěla opravdu vysoko a ani náš tým v tomto trendu nechce být pozadu. Díky novému projektu s Autoklubem ČR ACCR Czech Talent Team jsme vstoupili nově do kategorie TCR, která se také nevyhnula pořádání virtuálních závodů a pod hlavičkou oficiálního promotéra šampionátu TCR byl vypsán šampionát – TCR Eastern Europe Simracing.

První závod TCR Eastern Europe Simracing proběhl v úterý, 16.6.2020 na Hungaroringu a tým Janík Motorsport reprezentovala česká jezdkyně, Gabriela Jílková, talentovaná simracingová pilotka, která náš tým bude v této  eSport sérii reprezentovat i po zbytek sezóny. Gábina má zkušenosti i v reálném motorsportu, ať se již jedná o testování, tak závodní úspěchy, např. čtyřnásobnou držitelkou ceny Elišky Junkové za nejrychlejší ženu v motorsportu.

První závod na Hungaroringu byl s virtuální sérií TCR pro všechny seznamovací, ale i tak Gábi ukázala svoji rychlost. V nabité konkurenci 25 vozů v kvalifikaci získala umístění v TOP10 a to znamenalo dobré vyhlídky do prvního závodu. Bojovnost a rychlý vůz se ukázalo jako správný recept na soupeře a před koncem závodu se Gábi probojovala na 3.místo absolutně. Třinácti kolový závod ovšem Gábi nedokončila, kdy kousek před cílem nevystačila zásoba paliva jejího vozu a nadějný výsledek v TOP 3 musela přepustit svým soupeřům.

 Do druhého závodu se startovalo na základě výsledků prvního závodu. Gábi se tak postavila na chvost startovního pole, ale věděla, že chce zabojovat: „Z poslední příčky jsem se chtěla probojovat na bodované pozice, věděla jsem že rychlost ve mně je na postup ve výsledkové listině mám všechny předpoklady“. A taky se povedlo. Gábi se ve výsledku umístila na pěkné 10.pozici absolutně a veze z Hungaroringu první body do hodnocení TCR Eastern Europe Simracing pro tým Janík Motorsport.

Další závody proběhnou na konci června, tedy 30.6., na rakouském Redbull Ringu a opět bude možné celý průběh sledovat živě na youtube profilu promotéra TCR.

 

Naši partneři

Mediální partneři