Nutrend Racing má za sebou vstup do vytrvalostní série s LMP3


Už při cestě z rakouského okruhu Grand Prix - Red Bull Ringu, dějiště posledního okruhového závodu FIA CEZ a MČR, upíralo své myšlenky osazenstvo Nutrend Racingu k novému dobrodružství, jenž má název Ultimate Cup Series, tedy evropský závodní sérii tvořenou 6-ti hodinovými endurance závody pro sportovní prototypy kategorie LMP3. Nutrend Racing využil možnost startovat na dobře známém Slovakia Ringu, kde měl v plánu využít srovnání s mezinárodní konkurencí. Pro premiérový závod se do závodního speciálu posadila mezinárodní posádka Miro Konopka, Petr Lisa a Balász Volentér!


Sestava Miro Konopka, Petr Lisa a Balász Volentér osedlala kokpit Norma M30 LMP3 a vyrazila vstříc klání na pro ně velmi známém Slovakia Ringu. Měli před sebou šest hodin v závodním tempu a 14 soupeřů s identickou závodní technikou sportovních prototypů LMP3 - to vše pod taktovkou Nutrend Racing. Přímé srovnání se zkušenější konkurencí bylo hlavním mottem slovenského závodního víkendu: „Slovakia Ring je naším testovacím okruhem, máme zde poměrně slušné zkušenosti, takže jsme rádi využili možnosti startovat v Ultimate Cupu, kde si chceme premiérově vyzkoušet opravdu velké závody v kategorii LMP3. Náš tým má bohaté zkušenosti se středoevropskou zónou a českým šampionátem, ale Ultimate Cup je pro nás krokem o level výš. Startují zde jezdci se zkušenostmi z Le Mans a evropské série vytrvalostních závodů – příkladem je náš jezdec Miro Konopka. Naším cílem je právě účast v podobné sérii, kde můžeme využít naplno potenciál našeho speciálu LMP3. Na Slovensku chceme především zjistit, jak na tom jsme v porovnání s jinými týmy a celý Nutrend Racing chce nasát co nejvíce atmosféru velkého endurance závodu,“ sdílel své myšlenky Václav Janík, který tentokrát zajišťoval chod týmu z pozice týmového vedoucího.


Už volné tréninky naznačily, kde lze očekávat červenobílý prototyp v průběhu závodního programu. Devátá příčka ve vyrovnaném startovním poli překvapila a zároveň potěšila. Odstup na rychlejší soupeře byl minimální a tým věděl o možnostech, jak se ještě posunout výše ve výsledkové listině. Kvalifikace je v Ultimate Cupu pojatá způsobem průměrování nejlepších časů všech tří jezdců, pro dobrý výsledek je tedy nutné dosažení vyrovnaných časů kompletní jezdecké sestavy. Bohužel tento požadavek se nepodařilo naplnit, když si v rychlém kvalifikačním kole připsal na svůj účet chybu Petr Lisa jeho výlet mimo trať odsoudil ve vyrovnaném startovním poli posádku Nutrend Racingu na chvost startovního roštu. Tým měl ale před sebou 6 hodin tvrdé závodní práce, během níž bylo možné se vrátit na pozice, které odpovídali možnostem Nutrend Racing. A hned úvod ukázal potenciál česko-slovensko-maďarské posádky, když se v úvodní hodině probíjela pořadím až na průběžné deváté místo: „V úvodu závodu jsme navázali na časy z kvalifikace a rychle jsme se probíjeli kupředu. Do boxů jsme k prvnímu pit stopu zajížděli z devátého místa. Vyrovnané startovní pole dále nabízelo možnosti jít vzhůru výsledkovou listinou, to by ale nesměly vstoupit do hry potíže s elekronikou, které naše vozidlo vyřadilo na dlouhou chvíli ze hry právě při prvním pit stopu. Tým se opravdu snažil dělat maximum, ale nebylo možné uvést vůz do provozuschopného stavu, tak aby mohl opět vyrazit vstříc soupeřům. Drahocenný čas utíkal velmi rychle a bylo jasné, že závod je ztracen. Nakonec se podařilo najít příčinu, ale to už jsme mohli závod dokončit jen s jistotou poslední pozice,“ informoval o situaci Nutrend Racingu z první hodiny závodu závodní inženýr Pavel Malý. Nicméně Nutrend Racing nechtěl z premiérového klání ve velkém vytrvalostním světě odejít jako poražený a se vztyčenou hlavou dokončil závod. Z dosahovaných časů bylo patrné, že technické potíže připravily tým o slibný výsledek, ale to už je historie tohoto motoristického klání 6h Slovakiaring v rámci Ultimate Cup Series, jenž nebyla naplněna. Nutrend Racing byl nakonec oceněn za svůj výkon od promotéra oceněním pro nejbojovnější posádku, za snahu, kterou projevila pro návrat vozu zpět do závodu.

 

Nutrend Racing si ze Slovakia Ringu přivezl velkou porci velmi cenných zkušeností z velmi náročného šestihodinového maratonu. V týmu po závodě převládala jedině pozitiva, mnoho najetých kilometrů přineslo pro celý tým celou řadu poznatků, které budou v budoucnu velmi užitečné, třeba při dalším ze závodů Ultimate Cupu. Nyní už ale musí Nutrend Racing obrátit list a připravit se na úzké tratě lemované stromy. Vrchařský vrchol sezóny je přede dveřmi a na Nutrend Racing čeká domácí Ecce Homo Šternberk s kompletní evropskou špičkou! Těšíme se na Vás na domácí trati již tento víkend!

 

 

Naši partneři

Mediální partneři