Nutrend Racing - Brněnské testování


Závodní sezona roku 2018 byla pro náš Nutrend racing opět velmi úspěšná, a to jak v automobilových závodech do vrchu, tak také na okruzích. Tým nepolevuje ani nyní a i přes velmi nabitý program, který během celé sezony měl, vyrazil na první podzimní testování do Brna, aby vyzkoušel svou závodní techniku.

Na Masarykův okruh tak dovezl trojici vozů, kdy okruhové speciály Norma LMP3 a Norma M20FC doplnil vozem BMW M3 E92 GT4 určeným především pro coaching jezdců před nadcházejícím vytrvalostním podnikem 9hod LeBrno.

Mezi prvními, kdo do závodního vozu Norma M20FC usedl, byl evropský vrchař David Dědek, který si tak v Brně odbyl svou jezdeckou premiéru s vozem typu prototyp a rozhodně svého rozhodnutí nelitoval! Další, kdo využil krásného počasí k otestování závodní techniky, byl zkušený jezdec, Jiří Špalek, který usedl jak do dvoulitrové Normy M20FC, tak také do LeMans prototypu, který mu při jeho premiéře sedl na výbornou. 

Náš tým má výbornou spolupráci se společností Motorsport Simulator a díky tomu se nám v kokpitech vozů mnohdy objevují jezdci z virtuálního světa, kteří si chtějí vyzkoušet také reálnou techniku. Takovou možnost měl i Pavel Dyk, který si vyzkoušel schopnosti vozu Norma M20FC a jeho trénink na simulátorech a především důkladná příprava a studium on-boardů byla vidět od prvních kol.  

Oba dny se po závodním okruhu proháněl i speciál LMP3  a také v tomto atraktivním voze se vystřídalo hned několik premiérových jezdců. Prvním z „nováčků“ byl Petr Chroust. Gentleman Driver, který svou první jízdu s tímto vozem nepodcenil a svou důkladnou přípravou dokázal náležitě využít veškerý potenciál stroje. Také zkušený jezdec, Vladimír Hladík, známý především z šampionátu Ferrari Challenge dokázal, že i nováčkovi těžko ovladatelná LMP3, může sednout víc než skvěle.

Nutrend racing se nyní připravuje na nadcházející vytrvalostní podnik 9hod LeBrno, který startuje v sobotu 20.října 2018 a také na další testovací dny, které proběhnou na Slovakiaringu v termínu 22. a 23.10.2018.

Naši partneři

Mediální partneři