Martin Kalvas - předsezónní rozhovor


Ani v sezóně 2019 nechybělo KTM X-BOW R na startu vytrvalostních závodů Makpak Endurance. Jedním z pravidelných členů posádky je i náš dlouholetý jezdec Martin Kalvas. Může se tak po loňské sezóně pyšnit krásným 4.místem v celkové kvalifikaci, několika dílčími pódiovými umístěními z jednotlivých závodů a hlavně spoustou nasbíraných zkušeností. Martin už se těší na letošní sezónu 2020, tak si pojďte přečíst krátký rozhovor s ním. ????

Martine, můžeš nám v krátkosti udělat souhrn, jak vidíš tuto sezónu ze svého pohledu?
 Sezónu 2019 bych i přes to, že jsme v celkovém hodnocení divize 6 skončili na nepopulárním 4 místě, viděl pozitivně s výhledem na rok 2020. Během sezóny jsme od druhého závodu nasadili nově větší nádrž a osadili vůz rádiovou komunikaci, což výrazně přispělo ke konkurenceschopnosti se špičkou, kde jsme dříve dopláceli na časté tankování, které nás vždy vyřadilo z bojů o přední umístění. Nová radiová komunikace nám umožňuje během závodu lépe měnit strategii během závodu např. při výjezdech safety caru a podobně. Během sezóny jsme posbírali důležitá data a poznatky, které věřím, že zúročíme v sezóně 2020. Asi nejvíce mně mrzí, že jsme druhý závod na Slovakiaringu nejeli na celých 12 hodin, ale jen poloviční na 6 hodin a tím i body byli poloviční. Vývoj závodu ukazoval, že jsme mohly bojovat o celkové 1-2 místo. Tyto body nám pak hodně chyběli v celkovém hodnocení šampionátu.

Pro rok 2020 Tě opět uvidíme za volantem KTM X-BOW R?
 V roce 2020 budu opět viděn za volantem KTM X-BOW R. Rád bych absolvoval kompletní seriál ve vytrvalostních závodech. Minimální cíl pro tuto sezónu je skončit v celkovém hodnocení divize 6 do 3 místa. Na voze KTM X-BOW R bude nově instalováno zadní křídlo pro větší přítlak v zatáčkách, kde zatím trochu ztrácíme a nově bude upravena i řídící jednotka pro vyšší výkon, tím bychom měli zachovat rychlost na rovinkách i při vyšším přítlaku s novým zadním křídlem. Důležitým faktorem bude i složení posádek na jednotlivé závody.

Je v motorsportu ještě něco, co bys rád vyzkoušel?
 Letos bych si chtěl určitě vyzkoušet při nějakém testování Normu LPM3, což je TOP vůz se kterým se dá v ČR svézt.

Naši partneři

Mediální partneři