Jarní Makpak Endurance LeBrno 2018


Je pravidlem, že začátkem jara vyráží tým Janík Motorsport na brněnský Masarykův okruh, kde po dlouhé zimní pauze nastoupí na start populárního vytrvalostní podniku - Makpak Endurance LeBrno.  Výjimku tak tým neudělal ani letos a do čistě amatérského devítihodinového podniku nastoupil v neděli 25.3.2018 s vozem KTM X-bow R ve složení – M. Kavas ml., M.Kalvas st., M. Müller ml., M.Müller st., J. Svoboda a L. Trzepyzanski.

 Start závodu proběhl v 10:00 za velmi chladného počasí, kdy teplota vzduchu byla 0°C. Pro jezdce v otevřeném voze KTM X-BOW R to byla velká zkouška.  První za volant usedl Martin Kalvas ml., kterému se start vydařil na výbornou a zařadil se v konkurenci 28 vozů  na 5.místo absolutně.  Před sebou měl pouze výkonnější vozy Porsche a placky Radical. Martin svůj stint zvládl na výbornou a po téměř hodině jej střídal Martin Kalvas st.

 Počasí se postupně během závodu zlepšovalo a dalším, kdo  do vozu KTM usedl byl  Martin Müller ml. . I přesto, že spolu se svým otcem Martinem Müllerem st. se okruhových závodů účastnili vůbec poprvé, oba svými výkony mile překvapili.  Rychle si na vůz zvykli a zajížděli stabilní časy, čímž posádku udržovali v boji o pódium v Divizi 6.

 Další střídání a  za volant usedli  postupně Jiří Svoboda a polský jezdec Leszek Trzepyczsanski, který si vůz pořádně vyzkoušel již v rámci předsezónního testování v Monze.

 Devítihodinový vytrvalostní závod je vždy bezesporu velký nápor jak na jezdce, tak především na techniku. Zde se KTM X-BOW R ukázalo jako správná volba. Precizní práce týmu se vyplatila a za celou dobu vůz nepotkal nejmenší technický problém. Díky přesně naplánovaným zastávkám v boxech strávil vůz maximum času na trati a jezdci tak odkroužili celkem 193 kol.

 Přesně v 19:00hod projelo KTM X-BOW R pod šachovnicovou vlajkou na 4.místě v Divizi 6 a 10.místě absolutně.

Naši partneři

Mediální partneři