Janík Motorsport vyhlíží sezónu 2021 ve spolupráci s Best Juniorem TCR Eastern Europe – Jáchymem Galášem


Očekáváme, že sezóna 2021 přinese spoustu zajímavých novinek. Tou podstatnou z nich, o kterou bychom se rádi podělili, je představení našeho nového mladého talentovaného jezdce, který se posadí do vozu Hyundai I30N TCR. Pilot, který si své místo opravdu vybojoval a svými výsledky si jej patřičně zaslouží! Řeč je o Jáchymu Galášovi, juniorském vítězi aktuální sezóny, který své soupeře deklasoval i přes nevýhodu staršího vozu a ukázal tak své kvality a mimořádný jezdecký talent.

Jáchym se tak pro příští rok posadí do generačně novějšího a rychlejšího vozu Hyundai I30N TCR, navíc pod hlavičkou Autoklubu ČR a v zajištění týmu Janík Motorsport. Jak tuto změnu vnímá samotný jezdec?  „Vůz Hyundai I30N TCR jsem s týmem Janík Motorsport již testoval na Slovakiaringu a mé první dojmy byly pozitivní. Byl jsem nadmíru spokojený jak s autem, tak s prací týmu. Už během prvních testů jsem zajel rychlejší časy než v kvalifikacích na Slovakiaringu a to nebyly zcela ideální podmínky. Na sezónu a spolupráci s týmem Janík Motorsport se již těším“.

 Jáchym Galáš tuto příležitost využije právě jako vítěz juniorského šampionátu. V sezóně 2020 svými výsledky dokázal nejednou překvapit a nebýt smolné diskvalifikace na Slovakiaringu, působil by také  velmi vysoko v absolutním hodnocení jezdců. Bohužel díky velké pozornosti techniků byla pravidla neúprosná a ztráta 18 bodů velmi citelná. V absolutním hodnocení je tento mladý jezdec hodnocen na dělené 3. příčce s celkovými 84 body. „Letošní sezóna pro mě byla dobrá, s některými výsledky jsem nebyl spokojen, z jiných naopak nadšen. Dařily se mi starty a těšily mě stabilní výsledky v čele závodu. Diskvalifikace na Slovakiaringu mě sice zamrzela, ale o to více mě tento neúspěch motivoval do dalších podniků v Brně a Hungaroringu. Na dlouhých rovinkách v Brně jsem ztrácel, Golf již prostě neměl proti novějším vozům dostatečný výkon. I tak jsem ale vybojoval 6. příčku. Hungaroring byl pro mě již jiná. Věděl jsem, že zde díky charakteru trati zde budou smazány nevýhody mého Golfu. Odvezl jsem si tak dvě 2. místa a mohl jsem tak vyvstat na pódiu. Do sezóny jsem sice vstupoval s lepším očekáváním, než byly výsledky během sezóny. Ale díky jejímu průběhu jsem neskutečně vděčný i za ně“.

 Pro Jáchyma bude změnou nejen tým, ale zejména také vůz. „Hyundai I30N TCR funguje výborně. Je to jedno z nejlepších aut v poli. Bude to sice chtít ještě nějaký čas, abych se dostal na jeho limity, ale věřím, že před sezónou se díky testovacímu programu dokážeme připravit. Hyundai vyžaduje trochu odlišný jízdní styl. Musím se do něj více opírat a prostě vše jet rychleji. První dojem byl, že je mnohem více přizpůsobený jezdci než Golf a jde vidět, že jej opravdu postavili již jako závodní vůz do kategorie TCR. Cítil jsem tak, že z něj mohu dostat mnohem více.“

 Jáchym má již za sebou několik sezón v motokárách i automobilových závodech. Svoje úspěchy zároveň kombinuje se studiem na vícejazyčném gymnáziu. Již od roku 2009 sbíral zkušenosti v motokárách a zlomový pro něj byl rok 2018, kdy poprvé usedl do závodního Renault Clio. Své kvality potvrdil hned vítězstvím v Hankook Clio Cupu a přesedlal do šampionátu TCR. Závodní kilometry sbíral i ve vytrvalostních závodech, kde je titulován Mistrem ČR v kategorii D4 do 3500 ccm. Letošní druhou sezónu za volantem TCR tak zakončil již zmíněným 3. místem v TCR Eastern Europe a především titulem Best Junior TCR Eastern Europe 2020.

 „Jáchyma jsme sledovali celý rok a jeho výsledky se nám líbily. Uměl si poradit se situacemi na trati, v závodech bojoval o co nejlepší umístění a po testování jsme poznali, že  ví  co  od vozu chce a dokáže k němu dát zpětnou vazbu technikům. Má zdravé zapálení do motorsportu a chce na sobě neustále pracovat a zlepšovat se. Věřím, že naše vzájemná spolupráce v sezóně 2021 bude přínosem pro všechny. Naše cíle jsou co nejlepší výsledky a i díky Jáchymovi se na sezónu opravdu těšíme. Za celý tým mu přejeme nespočet úspěchů v barvách našeho týmu“, uzavřel přivítání v týmu Václav Janík.

Jsme potěšeni, že spolupráce našeho týmu s ACCR Czech Talent Team bude pokračovat i v následující závodní sezóně 2021. Po letošní premiéře v šampionátu TCR Eastern Europe 2020 s vozem Hyundai I30N TCR se tak můžeme na tento projekt těšit i v příští sezóně 2021.

Naši partneři

Mediální partneři