Janík Motorsport startoval v 6h LeMost 2019


Je již tradicí, že začátek jara patří v týmu Janík Motorsport vytrvalostním podnikům. Výjimku tak neudělal ani letos a poslední březnový víkend vyrazil na mostecký Autodrom, kde v sobotu 31.3. startoval vytrvalostní podnik 6&3h Le MOST MAKPAK Endurance 2018.  Do čistě amatérského šestihodinového podniku nastoupil tým s vozem KTM X-bow R s posádkou ve složení – Martin Kalvas, Martin Kalvas jun., Tomáš Zajac a Michal Sedláček.

Devítihodinový vytrvalostní závod je vždy bezesporu velký nápor jak na jezdce, tak především na techniku. Zde se KTM X-BOW R ukázalo jako správná volba. Precizní práce týmu se vyplatila a za celou dobu vůz nepotkal nejmenší technický problém. Díky přesně naplánovaným zastávkám v boxech strávil vůz maximum času na trati a jezdci tak odkroužili celkem 159 kol. O nejrychlejší kolo 1:50:231 se postaral ve 153.kole závodu Michal Sedláček.

 Přesně v 16:00 hod projelo KTM X-BOW R pod šachovnicovou vlajkou na 5.místě v nejnabitější Divizi 6 a na 7.místě v absolutním pořadí mezi 38 startujícími vozy.

Další vytrvalostní závody, které náš tým absolvuje, startuji 20.6.2019 na slovenském okruhu Slovakiaring.

Naši partneři

Mediální partneři