Bronzových 6h LeMost pro Janík Motorsport


Další závod seriálu Makpak Endurance – 6H LeMost se uskutečnil dne 5.9.2019 na Automotodromu v Mostě  a ani tentokrát nechyběl na startu tým Janík Motorsport s vozem KTM X-BOW R. Šestihodinový závod je vždy výzvou, tentokrát se do jeho absolvování pustili dva jezdci – Martin Kalvas, který v letošním roce bojuje o celkové prvenství tohoto seiálu a Michal Sedláček, který již ukázal svoji rychlost při své premiéře na jarním závodě.  

Los určil start ze sedmé pozice. Martin Kalvas, který ve svém prvním stintu ukázal své bohaté zkušenosti se postupně probojovával startovním polem. Také Michal Sedláček za volantem a časy na úrovni 1.52 na jedno kolo znamenají rychlý postup vzhůru startovním polem.   

 Po 677 ujetých kilometrech vůz KTM se startovním číslem #36 projíždí pod cílovou šachovnicovou vlajku. Třetí místo absolutně a nejrychlejší čas závodu 1.51.663. To je shrnutí celého 6ti hodinového působení týmu Janík Motorsport. Díky skvělým výkonům obou jezdců se přesouvá souboj o vítězství v kompletním šampionátu na další závod a to brněnský okruh, kde se 20.10. uskuteční závěrečný podnik 9h LeBrno, který rozhodne o absolutním vítězi vytrvalostních závodů.

Naši partneři

Mediální partneři