9h Le Brno Endurance


Makpak Endurance Le Brno – tradiční vytrvalostní závod, který je závěrečným podnikem motoristické sezony našeho závodního týmu. Ani letošní ročník tak nebyl výjimkou a v termínu 19.-20.10.2018 se na Masarykův okruh vydal náš kompletní tým.

Na více jak 40 účastníků  čekal 9 hodinový závod s vloženou pětihodinovkou a sliboval opravdu napínavé jezdecké souboje.

Tým Janík Motorsport do závodu nasadil dvě posádky, a to do nejvíce obsazené Divize 6. Za volant vozu BMW M3 GT4, který odstartoval do vloženého 5hodinového závodu usedla sestava  ve složení  - D. Janeček, P. Janeček a L.Müllerová. O  týmové KTM X-bow R se celých devět hodin dělili jezdci – M. Kalvas, J. Svoboda, D. Dědek  a T. Konvička.

První polovina závodu bývá vždy velmi dramatická. Zejména znečištěná trať dělala mnohým jezdcům problémy a drobné jezdecké chyby se tak nevyhnuly ani našim posádkám. Pro mechaniky týmu to naštěstí byly jen rutinní opravy a vozy vždy bez velké ztráty pokračovaly dále v závodě.

 Ukončením páté hodiny závodu znamenalo první úspěch. BMW M3 GT4 projelo pod šachovnicovou vlajkou ve vloženém závodě a po 89 kolech obsadilo 6.místo absolutně a stříbrnou pozici v divizi 6!

Pro vůz KTM X-bow R začal druhou půlí závodu největší boj o konečnou pozici. Každá zastávka v boxech již výrazně ovlivnila jeho průběžné umístění a díky vyrovnané konstantní jízdě stoupala posádka vozu KTM stále výše výsledkovou listinou.  Na samotný závěr závodu udrželi jezdci chladnou hlavu, čímž dokázali  vůz po 196 závodních kolech posunout na vynikající 5.příčku absolutně a 4.místo v Divizi 6!

Závodem v Brně tak tým Janík Motorsport definitivně ukončil svou závodní sezonu roku 2018 a již nyní se pomalu rozbíhají přípravy na další ročník motoristické sezony.

 

Naši partneři

Mediální partneři